Der zināt

Kam pievērst uzmanību, izvēloties logu ražotāju vai tirgotāju?

Vispirms ieteicams vērtēt loga kvalitāti raksturojošus elementus. Proti, loga izcelsmes valsts, ražošanā izmantotie materiāli, siltumcaurlaidības koeficienta vērtība, vēja slodzes izturības klase, gaisa caurlaidība u.c. Ikvienam ražotājam vai tirgotājam var lūgt uzrādīt atbilstības deklarāciju, kas ļauj konstatēt, vai logu raksturo iepriekš minētie elementi, no kuriem atkarīga loga ilgmūžība, krāsas noturība utt. Tā kā Latvijā ir četri gadalaiki, tad vēlams, lai loga profila sistēmas nav paredzētas tikai siltiem klimatiskajiem apstākļiem. Visbeidzot, būtisks uzņēmuma darbības ilgums un spēja piedāvāt kvalitatīvu loga servisu, kas paredz tehniska atbalsta sniegšanu arī pēc loga uzstādīšana un apdares.
 
 

Kā loga siltumizolāciju ietekmē rāmja kameru skaits?

Rāmja „šūnojums” jeb kameru skaits nav vienīgais energoefektīvu logu raksturojošais parametrs. Liela nozīme ir arī loga iebūves dziļumam, stikla paketes parametriem un citiem loga kvalitātes raksturlielumiem, kas tika minēti jau iepriekš.
 
 

Ko darīt, ja loga rāmis dzeltē vai deformējas?

Šādu problēmu pamatā ir loga vecums vai nekvalitatīvs profils. Ir teju neiespējami novērst nepilnības, jo loga materiāls nepadodas locīšanai, turklāt, lai cik kvalitatīvi būtu veikti slīpēšanas vai piekrāsošas darbi, būs redzama atšķirība. Piemērotākais risinājums ir visa profila nomaiņa.
 
 

Vai neveramu logu varat pārveidot par veramu?

To var izdarīt, ja loga rāmis un vērtne izgatavoti no viena profila materiāliem. Proti, ja neverams logs izgatavots no mūsu izmantotā KBE profila, tad varam izgatavot KBE profila vērtni un logu pārveidot par veramu.
 
 

Ko darīt, ja logs „ķeras” vai radušās grūtības ar tā atvēršanu/aizvēršanu?

Visbiežāk šādas situācijas rodas konstrukcijas deformēšanās vai furnitūras nolietošanās dēļ. Pastāv iespēja esošās furnitūras mehānismu aizvietot ar jaunu. Jebkurā gadījumā – sazinieties ar mums, lai pieteiktu loga regulēšanas darbus. Izvērtējot konkrēto gadījumu, atradīsim piemērotāko risinājumu.
 
 

Vai visi logi ir aprīkoti ar ventilācijas sistēmu?

Loga pamatfunkcija ir telpu vēdināšana, ko nodrošina vairāki loga vēdināšanas režīmi. Neskatoties uz to, loga konstrukciju var papildināt arī ar ventilācijas sistēmu. Piemēram, mikroventilācijas sistēma Regel – air, ko izmantojam savu logu ražošanā, garantē kontrolētu gaisa pieplūdi telpām. Vienlaikus vērts apzināties, ka loga ventilācijas sistēma nespēj pilnībā risināt telpas ventilācijas kvalitātes neatbilstību vai trūkumu.
 
 

Vai esošos logos var iebūvēt mikroventilācijas sistēmu Regel – air?

Jā, to var izdarīt, neveicot loga demontāžu.
 
 

Kāpēc dažu logu rokturis ziemā ir aukstāks nekā citu?

Skaidrojums saistāms ar būtisku atšķirību starp plastmasu un alumīniju. Proti, alumīnijs labāk vada aukstumu, tāpēc šī materiāla rokturi ir aukstāki. Vienlaikus, salīdzinot ar plastmasas rokturiem, alumīnija kalpo daudz ilgāk, jo labāk spēj izturēt intensīvu slodzi.
 
 

Ar ko loga neuzlaužamie rokturi atšķiras no parastajiem rokturiem?

Līdztekus parastajiem rokturiem, piedāvājam ROTO Sekustic rokturus, kas aprīkoti ar paaugstinātu drošības sistēmu. Proti, no iekšpuses tos var pagriezt visos režīmos ar raksturīgiem maigiem klikšķiem, bet no ārpuses, ja tos mēģina uzlauzt caur loga furnitūru, tie bloķējas.
 
 

Vai balkona durvis var uztaisīt ar abpusēju rokturi?

Nē, jo durvis tiek izgatavotas no tāda paša profila kā logs, kas nozīmē, ka rokturis ir tikai iekšpusē un pieejami četri atvēršanas režīmi. Neskatoties uz to, piedāvājam balkona rokturus ar fiksatoriem, lai durvis būtu ērti atvērt un aizvērt arī no ārpuses.
 
 

Ko darīt, ja izsists loga stikls?

Šajā gadījumā saplēstā stikla pakete tiek aizvietota ar jaunu, nemainot loga rāmi.
 
 

Vai esošam logam divkāršo stikla paketi var nomainīt uz trīskāršo?

Stikla paketi mainām, ja logs izgatavots no KBE profila. Pastāv iespēja pamatkomplektācijā ietilpstošo divkāršo stikla paketi (24 mm) nomainīt uz trīskāršo, kura ir biezāka (36 mm). Ņemot vērā biezuma atšķirības, šajā gadījumā tiek mainīta arī stikla līste, kas paketi nostiprina rāmī vai vērtnē.
 
 

Kāpēc uz stikla veidojas kondensāts?

Kondensāts no ārpuses veidojas galvenokārt gaisa temperatūras izmaiņu dēļ (biežāk novērots pavasarī un rudenī), neietekmējot loga funkcijas un nenorādot uz tā nepilnībām. Savukārt kondensātu no iekšpuses veicina dabīgās ventilācijas neesamība, kā rezultātā nenotiek gaisa apmaiņa telpā un pakāpeniski palielinās gaisa relatīvais mitrums. Tas absorbējas apmetumā, tapetēs utt., kā arī parādās kondensāts uz aukstākajām telpas virsmām – loga stikliem.
 
 

Kādi ir tonētu stiklu trūkumi?

Salīdzinot ar bezkrāsainiem, caurspīdīgiem stikliem, tonēti stikli iekštelpas padara tumšākas. Tie neaizsargā pret ultravioleto (UV) starojumu. Visbeidzot, tonēti stikli efektu sniedz no tās puses, kur ir vairāk gaismas. Piemēram, ja dienas vidū garāmgājēji telpā notiekošu neredzēs, tad vakarā, ieslēdzot apgaismojumu, notiks pretējais – viņi visu redzēs.